baner anapausis banie ruskie

Bania (sauny)


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NAS NA KORZYSTANIE Z BANI oraz GORĄCEJ BECZKI  Z JACUZZI 

Oferta specjalna dla grup zorganizowanych: impreza w bani!

Bania jest rodzajem sauny zbudowanej z drewna. W środku znajduje się piec obłożony kamieniami. Podczas seansu w saunie rozgrzane kamienie polewamy wodą. W ten sposób ruska bania osiąga wewnątrz wysoką temperaturę i jednocześnie wysoką wilgotność. Dodatkową atrakcją jest także korzystanie z brzozowych witek – chłostanie nimi ciała jest tradycyjną czynnością, która wpływa na ujędrnienie i lepsze ukrwienie skóry.  Po wyjściu ciało powinno zostać schłodzone zimną wodą. Korzystanie z takiej formy relaksu wiąże się z szeregiem zalet. Podwyższenie temperatury ciała sprawia, że organizm aktywuje układ odpornościowy, co z kolei pozwala chociażby na szybsze zlikwidowanie przeziębienia. Ponadto korzyści związanych z regularnymi odwiedzinami w saunie jest naprawdę wiele: organizm oczyszcza się z toksyn, skóra staje się jędrniejsza, sauna dobrze wpływa również na regulację ciśnienia krwi.

Zapraszamy do korzystania z bani jako  formy wspólnego spędzania czasu w gronie znajomych i rodziny. Przez te kilka chwil spędzonych razem w saunie macie siebie, wzajemną uwagę, ciepło – dosłownie i w przenośni.

Cennik:

Bania mała do 8 osób:

150 zł/1,45 godz  – do 2 osób, każda kolejna osoba 50 zł.

Bania duża do 20 osób:

300 zł/ 1,45 godz- do 4 osób, każda kolejna osoba 50zł.

Bania Ruska mała i duża wynajmowane są na wyłączność na czas 105 min

Gorąca Beczka z jacuzzi do 4 osób: -OBECNIE NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI NA GORĄCĄ BECZKĘ

350 zł/ 1,45 godz. -do 5 osób, każda kolejna osoba 50zł.

Banie oraz Gorąca beczka dostępne są w godzinach od 8:00 do 22:00.

 

INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z SAUNY

Etap 1 – Przygotowanie (10-15 minut)

Rozpoczynamy zabiegi w saunie minimum 1,5 godziny po ostatnim posiłku. Przed wejściem do sauny należy umyć całe ciało mydłem i dokładnie je osuszyć. Osoby z „zimnymi” stopami powinny je ogrzać ciepłą wodą. Do sauny wchodzi się bez stroju kąpielowego w ręczniku bądź kilcie.  W czasie przebywania w saunie nie wolno smarować ciała lub twarzy żadnymi kremami, gdyż powoduje to zmniejszenie powierzchni ciała, która wydala pot. Na ławkę należy położyć ręcznik, tak ażeby nie dotykać drewna nagim ciałem.

 Etap 2 – Pierwsze przegrzanie (8-15 minut)

Rozpoczyna od najniższej ławy stopniowo przechodząc na wyższe  w zależności od samopoczucia. Na ławie należy położyć się lub usiąść z ugiętymi nogami na ręczniku (nie powinien on zajmować zbyt dużej powierzchni, aby nie ograniczać cyrkulacji ciepłego powietrza). W celu przystosowania układu krążenia do prawidłowego funkcjonowania w pozycji stojącej  wskazane jest w ostatnich 2 – 3 minutach przebywania w saunie przyjęcie pozycji siedzącej z opuszczonymi nogami. Wszelkie zmiany samopoczucia, wskazujące na nietolerancję pobytu w saunie, należy traktować poważnie, włącznie z przerwaniem zabiegu. W trakcie przebywania w saunie nie wolno uzupełniać płynów, robi się to dopiero w czasie wypoczynku.

Etap 3 – Ochłodzenie (do 12 minut)

Im wyższa temperatura panuje w saunie, tym krócej w niej przebywamy i dłużej ochładzamy organizm. W etapie tym należy poddać się zimnej kąpieli (10-30C): wziąć prysznic lub polać się strumieniem wody. Niewskazane jest używanie mydła zaraz po wyjściu z sauny. Etap ten jest największym obciążeniem dla organizmu.

Etap 4 – Drugie i trzecie przegrzanie (8-15 minut)

Wchodzimy do sauny i powtarzamy wyżej opisane czynności.

Etap 5 – Dodatkowe zabiegi

W czasie i po zabiegu w saunie przeciwwskazane jest podejmowanie wysiłku fizycznego. Po saunie należy wypocząć około 20 – 30 minut. Zaleca się również picie w umiarkowanych ilościach wód mineralnych lub soków. Po pobycie w saunie możemy skorzystać z zabiegów takich jak masaż.

Uwaga: W czasie pobytu w saunie nie wolno spożywać alkoholu.

REGULAMIN SAUNY

 1. Przed wejściem do sauny należy zapoznać się z niniejszym regulaminem.
 2.  Korzystanie z sauny jest równoznaczne z tym, że osoba zapoznała się i akceptuje wszystkie przepisy regulaminu.
 3. Przy korzystaniu z pomieszczenia sauny należy bezwzględnie stosować się do regulaminu, instrukcji użytkowania urządzeń, poleceń i informacji udzielanych przez pracowników Ośrodka ANApausis
 4. Opłata za korzystanie z sauny naliczana jest zgodnie z aktualnym cennikiem.
 5. Za skutki zdrowotne przebywania w saunie właściciele Ośrodka ANApausis nie ponosi odpowiedzialności.
 6. Z sauny mogą korzystać tylko osoby zdrowe lub osoby, których dolegliwości nie stanowią przeciwwskazań do korzystania z sauny
 7. Korzystający z sauny ponosi pełną odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo osób korzystających wspólnie z sauny
 8.  Nie zaleca się korzystania z sauny osobom: z chorobami tarczycy, układu krążenia, serca, z nadciśnieniem i chorobami naczyń krwionośnych, chorym na klaustrofobię, epilepsję, ostre stany reumatyczne, nowotwory, ostre infekcje i stany astmatyczne, kobietom w czasie menstruacji i w okresie ciąży, osłabionym, z gorączką, wyczerpanym lub w stanie intoksykacji
 9. Przed wejściem do sauny należy:

a. załatwić potrzeby fizjologiczne,

b. zdjąć wszystkie przedmioty metalowe, gdyż mogą stać się przyczyną poparzeń ciała,

c. zdjąć okulary i szkła kontaktowe,

d. umyć całe ciało mydłem pod prysznicem, a następnie wytrzeć się do sucha,

e. zdjąć klapki basenowe

 1. W saunie należy siadać na ręczniku oraz trzymać na nim stopy. Ręcznik powinien być rozłożony tak, aby żadna część ciała nie stykała się z powierzchnią siedziska.
 2.  W saunie należy leżeć lub siedzieć w zrelaksowanej pozycji, z kolanami podciągniętymi do ciała tak, aby stopy znalazły się w tej samej temperaturze co reszta ciała.
 3. W razie złego samopoczucia w saunie należy bezzwłocznie opuścić kabinę
 4. Z sauny mogą korzystać osoby pełnoletnie. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z sauny tylko i wyłącznie w towarzystwie dorosłego opiekuna.
 5. Zobowiązuje się użytkowników sauny do przestrzegania porządku i utrzymania czystości użytkowanego pomieszczenia.
 6. Osoby naruszające porządek lub przepisy niniejszego regulaminu będą usunięte z obiektu bez prawa zwrotu wcześniej uiszczonych opłat.
 7. Zabrania się spożywania alkoholu w saunie.

 

WSKAZANIA DO KORZYSTANIA Z KĄPIELI SAUNOWYCH

 •  zapalenie zatok,
 •  nieżyty oskrzeli,
 •  nadciśnienie tętnicze pierwszego i drugiego stopnia,
 •  zmiany zwyrodnieniowe stawów,
 •  trądzik,
 •  atopowe zapalenie skóry,
 •  reumatyzm.

PRZECIWWSKAZANIA DO KORZYSTANIA Z KĄPIELI SAUNOWCYH

 • choroby serca i układu krążenia,
 • padaczka,
 • choroby nowotworowe,
 • wysokie ciśnienie tętnicze,
 • nadczynność tarczycy,
 • kamica nerkowa,
 • stany zapalne, gorączka,
 • menstruacja,
 • ciąża.

Zapraszamy na oczyszczające i relaksujące seanse w łaźni w  ANApausis.