Inne atrakcje


Ośno Lubuskie

Miasto o długiej, datowanej od czasów piastowskich, historii, niestety poważnie zniszczone podczas II wojny. Jednak nadal można tam oglądać wiele ciekawych zabytków m.in. mury miejskie z 12 basztami i gotycki kościół pw. św. Jakuba

Drzonów

Wieś w gminie Świdnica, gdzie znajduje się słynne Lubuskie Muzeum Wojskowe z jedną z największych w kraju ekspozycji sprzętu wojskowego.

Ochla

Wieś w której na szczególną uwagę zasługuje Park Muzeum Etnograficznego – w saknsenie tym obejrzeć można przykłady budownictwa ludowego z okolic. Cyklicznie odbywają się tam także festiwale etnograficzne, podczas których zwiedzający obejrzeć mogą pokazy rzemiosła, obyczajów i występy zespołów.

Wolsztyn

Miasto znane przede wszystkim z jedynej czynnej w Europie parowozowni i skansenu lokomotyw parowych. Znajduje się tutaj ok. 30 sztuk tych pojazdów, m.in. unikalna lokomotywa Ok1, Ok22 i zabytkowe wagony. Oprócz tego w mieście można odwiedzić m.in. pocysterski klasztor w Obrze i kościół parafialny pw. NMP Niepokalanie Poczętej.

Słońsk

Wieś w której przez wiele lat znajdowała się siedziba magdeburskich joannitów, którzy wybudowali tam potężny zamek (dzisiaj można oglądać jego ruiny). W pobliżu znajduje się też najmłodszy polski park narodowy Ujście Warty.

Świerkocin

Wieś w której znajduje się neogotycki kościół z 1857 roku. W pobliżu zabudowań wsi znajduje się ZOO Safari – jedyny tego typu prywatny ogród zoologiczny w Polsce, gdzie obejrzeć można egzotyczne zwierzęta (m.in. zebry, lamy, wielbłądy). Na terenie jest też park zabaw z karuzelami, diabelskim młynem i innymi atrakcjami w cenie biletu.