anapausis osrodek

O nas


Anapausis to z greckiego: odpoczynek duszy i ciała, wytchnienie czyli Odpoczynek w pełni. Chcemy, abyście poczuli tu wyjątkową łączność z naturą, ze swoim wnętrzem i duchem, ale także z ciałem. Czy zechcecie przyjechać tu dla wczasów rodzinnych lub zdrowotnych, czy dla spacerów, grzybobrania, wędkowania, jazdy na nartach biegowych czy z okazji rodzinnej czy dla zimowej medytacji natury, postaramy się tylko uzupełnić atmosferę tego magicznego miejsca, które nazwaliśmy: Anapausis.

Obejrzyj nas na YouTube

Ośrodek ANApausis usytuowany jest w samym sercu Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego w województwie lubuskim, wśród lasu, nad jeziorem, nad którym jest jedynym obiektem. Anapausis to miejsce wśród natury, gdzie można odetchnąć od cywilizacyjnego zgiełku i pośpiechu. Gryżyna to miejsce wyjątkowe nawet na tle tak znanych miejscowości w lubuskim położonych nad jeziorami jak: Głębokie i Łagów.

Zapraszamy Państwa przez cały rok do naszego ośrodka. Zmodernizowane domki posiadają kominkami pełne węzły sanitarne oraz aneksy kuchenne. Dysponujemy łącznie: 156 miejscami noclegowymi w domkach i wygodnych pokojach hotelowych, salami konferencyjnymi, restauracją i barem oraz salą weselną z widokiem na piękne jezioro, wyznaczonym miejscem do kąpieli, (strzeżonym przez ratowników w okresie letnim) czystą, piaszczystą plażą, boiskami do siatkówki, badmintona i koszykówki, w pobliżu znajduje się boisko do squash'a.

Oprócz brodzika i kąpieliska dla dzieci, dla Państwa pociech przygotowaliśmy także plac zabaw oraz kącik zabaw przy restauracji. Jest także dostęp do darmowego Wi- Fi. Ośrodek jest przyjaźnie nastawiony do zwierząt, także bez problemu na wakacje mogą Państwo ze sobą zabrać swojego pupilka. Dookoła jeziora wytyczone są specjalne ścieżki rekreacyjne i przyrodnicze. Mogą Państwo skorzystać z tras pieszych, rowerowych, a nawet konnych (w Gryżynie znajduje się stadnina koni). Posiadamy szlaki dla miłośników Nordic Walking, a zimą szczególnie polecamy, specjalnie przez nas przygotowane, Rekreacyjne Biegowe Trasy Narciarskie.

Budynek główny ośrodka oraz domki otoczone są borem sosnowym rozciągającym się wzdłuż jeziora. Mikroklimat wytwarzany przez wapienną kredę zawartą w I-klasowej wodzie jeziora, drzewa szpilkowe wytwarzające olejki eteryczne (a wszystko to zamknięte wśród polodowcowych moren) jest przyjazny szczególnie dla osób z problemami dróg oddechowych (astma, nieżyty górnych dróg oddechowych) oraz borykającymi się z chorobami serca.

Jezioro Gryżyńskie posiada pierwszą klasę czystości, dzięki czemu można zaobserwować tu występowanie białych raków i węgorzy, pojawia się także sieja i sielawa: gatunki ryb wskaźnikowe dla czystych wód. O parku krajobrazowym i przyrodzie: http://www.ziemialubuska.pl/27,18,,.html

Pobliskie lasy zamieszkiwane są przez licznie reprezentowany świat fauny, a w tym przedstawicieli tak rzadkich gatunków jak bielik, orzeł rybołów czy zimorodek. Nad jeziorem widoczna jest obecność bobrów, a we wrześniowe wieczory godzinami wsłuchiwać się można w koncerty urządzane przez jelenie na rykowisku. Więcej tutaj: http://www.eko.org.pl/lkp/bociek/2000_4/2000_4_gryzpk.html